Čaplovič ukazuje deťom vtáka alebo ako si vyrobiť voliča

Autor: Michal Daniel | 27.9.2013 o 9:05 | Karma článku: 11,87 | Prečítané:  582x

V tomto funkčnom období vlády dohliada na výrobný proces voličov bývalý člen KSČ D. Čaplovič. Týmto výrobným procesom je proces vzdelávací. Trúfam si ohodnotiť jeho doterajšiu prácu s tvorbou budúcich voličov svojej červenej bandy na výbornú.

To, že voličmi sociálnych tragédov sú zväčša menej vzdelaní jedinci  je známa vec,  takže netreba sa na nič hrať. Môžem na plnú hubu objektívne povedať, že strane SMER sprostý národ vyhovuje. Preto treba uznať prácu ministra školstva, že drží výrobný proces svojich budúcich voličov pevne v rukách a za žiadnu cenu nedovolí, aby sa tento národ stal vzdelanejším. Na základe tejto snahy z ministrovej dielne vyšlo niekoľko zaujímavých návrhov.

Na začiatok spomeniem jednu staršiu Čaplovičovu myšlienku - internátne školy pre rómske deti. Podarený kúsok, veď snáď nebude riskovať, že sa rómske deti integrujú do spoločnosti. Treba ich odseparovať, aby ostali také aké sú - nesocializované a hlúpe. Keď dosiahnu patričného veku, s radosťou uveria istotám, prípadne za guláš a pivo hodia ten mafiánsky zoznam do urny. Na druhú stranu si týmto získa ďalších voličov z predchádzajúcich výrobných procesov, keďže neznášanlivosti voči tejto menšine sa u nás veľmi dobre darí. Z toho nám vyplýva, že to je až brilantný plán. Dve muchy jednou ranou.

V súčasnosti  rezort školstva pod taktovkou tohto odborníka na nevzdelanosť vypustil aj ďalšie návrhy ako „zlepšiť" vzdelávanie. Prvým excelentným nápadom bolo zvýšenie počtu žiakov v triedach. Pán minister tým asi zamýšľal, že žiaci tak budú mať viac kamarátov a sociálnych interakcií. Pravou motiváciou bola samozrejme kvalitná výroba voliča. Jednoduchá rovnica: vzdelávací čas žiaka = čas pedagóga / počet žiakov. Keďže skrátiť hodiny by bolo veľmi okaté a zníženie počtu pedagógov by vyvolalo vlnu štrajkov, tak nezostávalo nič iné, ako ich natrieskať čo najviac do tried.

Ďalšou genialitou z hlavy ministra je povinnosť dieťaťa navštevovať školu v mieste bydliska. Predsa len môže dieťa pochytať inteligentné myšlienky vo väčších mestách. Hlúpy vidiek si treba chrániť. I keď tu to už zrejme trochu prepískal, keďže to zapadá skôr do minulého režimu. Asi sa pozabudol, že už nie je v KSČ (nie že by sa SMER výrazne líšil).

Angličtina od tretej triedy? No to určite! Ešte si tie malé decká prečítajú ako sa žije vo vyspelých krajinách. Budú ovládať jazyk a odídu v mladom veku do zahraničia. Tam precitnú a volič v r... Nie, nie, maximálne ruština!

Čo takto učebnica o právach homosexuálov, aby deti akceptovali ľudí s inou orientáciou? Určite nie, veď by tu potom z tých škôl vychádzal jeden liberál za druhým. Učebnica už je skoro hotová, ale odborník na nevzdelávanie sa vyjadril, že pokiaľ bude na ministerstve, tak takúto knihu nepodpíše.

Bohužiaľ pre pána ministra je naša republika členom Európskej únie, čo znamená možnosť čerpať eurofondy. A tu už ide o pekné sumy peňazí. Čo teraz? Do škôl a žiakov to vraziť nemôže, veď im to pomôže k lepšiemu vzdelaniu. Ak ich čerpať nebude, médiá a ľudia mu to dajú zožrať. Minister to opäť vyriešil na výbornú. Peniaze z EU sype do podriadených organizácií, napr. na reklamu. Viac o tomto nevzdelávaní si prečítajte tu. A ako sa na ministerstve hospodári? Zrejme nakupujú pre poslancov, ktorí sa ožierajú v parlamente, no mohli im teda dať aj fúkať.

Výsledkom tohto a predchádzajúceho snaženia je, že žiadna vysoká škola nie je medzi 800 najlepšími univerzitami na svete. Tento ukazovateľ je síce veľavravný, ale ťažko si pod ním predstaviť „silu" našich univerzít. Preto uvediem porovnanie v rámci krajín EU, z ktorých v top 800 nefigurujú len trpaslíci Malta, Cyprus a Luxembursko. Z ostatných členských krajín tu nemá zastúpenie len Lotyšsko a Slovensko. Medzi 800 najlepšími univerzitami má zastúpenie napr. aj Pakistan, Bangladéš, Ukrajina, Azerbajdžan, Irak atď.

Nedovoľujem si obviniť ministra Čaploviča z toho, že by nezamýšľal tento výrobný proces úmyselne. To by znamenalo, že všetky tieto opatrenia myslí vážne a dobromyseľne, z čoho by vyplývala jeho vlastná hlúposť.  Väčšina z týchto „nápadov" sa ale neudiala. Neviem prečo, veď sú SMERácky geniálne. No a ten Google vie ozaj všetko, pretože pán minister deťom ponúka fakt len holý k... Každopádne pre dobro tejto krajiny, by sa mal Čaplovič držať od vzdelania minimálne tak ďaleko, ako je vzdialený severný pól od južného, a nie len od vzdelania.

Tento blog venujem ministrovi školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušanovi Čaplovičovi za jeho výborné výsledky v oblasti nevzdelávania.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Británia sa rozhodla, hranice aj pre Slovákov chce zatvoriť už v marci

Theresa Mayová chystá obmedzenie voľného pohybu oznámiť v rovnaký deň, kedy oficiálne spustí rokovania o brexite.


Už ste čítali?